Warez Tema Nedir? Warez Tema Kullanmak Zararlı mıdır? | 1nciBlog
Kapat

Warez Tema Nedir? Warez Tema Kullanmak Zararlı mıdır?

Anasayfa
İnternet Warez Tema Nedir? Warez Tema Kullanmak Zararlı mıdır?

Warez tema ne demektir? WordPress warez tema kullanmak zararlı mıdır? Yabancı Warez tema kullanmak zararlı mıdır? Warez temalar siteye zarar verir mi?

Günümüzde ister haber sitesi olsun, ister blog sitesi olsun, isterse de satış sitesi olsun, her web sitesinin en çok önem verdiği hususlardan bir tanesi güzel bir tasarıma sahip olmaktır. Güzel bir tasarıma yani temaya sahip olan web siteler diğer sitelere göre bir adım daha öndedir. Bu sitelerden kimi site sahipleri Themeforest sitesinden tema satın almakta kimisi ise diğer alternatif sitelerden tema satın almaktadır. Bunların haricinde kimi web site sahipleri ise temaya para vermek istemedikleri için ücretsiz ya da warez temalar kullanma girişimine girmektedir. İşte bu gibi durumlarda ücretsiz temanın siteye bir zararının olduğunu söylemek doğru olmaz.

Peki warez tema nedir? Warez tema kullanmak zararlı mıdır? İşte önemli olan bu sorulara verecek olduğumuz cevaplardır. Gelin ilk öncelikle warez temanın tanımını yapalım.

Warez Tema Nedir?

Warez tema, piyasada belli başlı tema sitelerinde lisanslı olarak satılan temaların lisanslarını patlatarak yani temaya crack yaparak ücretsiz olarak kullanılması ve kullanıma açılması demektir. Piyasada gerçek sahibi tarafından satılan bir temayı warez hale getirip paylaşmak ahlaki açıdan etik olmadığı gibi site sağlığı açısından da pek iyi değildir. Hatta bir temanın lisansını patlatıp temayı warez hale getirmek başınıza büyük belalar dahi açabilir. Temaya verecek olduğunuz 2-3 yüz lira warez tema kullanımı sonucu gördüğünüz zararın yanında hiçbir şeydir. Bu yüzden warez tema kullanmak belli bir ideali olan site sahiplerine önerilmez.

Şimdi lafı fazla uzatmayalım ve warez tema kullanımının sitenize ne gibi zararlar verebileceğini kısaca anlatalım.

Warez Tema Kullanımı Zararlı mıdır?

Biraz önce de belirttiğimiz gibi warez tema kullanmak sitenize çeşitli zararlar verebilir. Bu zararlar hem siteniz için harcadığınız emeğin hem de sitenizin geleceğinin çöp hale gelmesine neden olabilir. Ayrıca sitenizde kullandığınız warez temanın içinde bulunan kod parçacıkları bir süre sonra hosting firmanız tarafından virüs olarak algılanacağı için hosting firmanız size verdiği hizmeti geri çekebilir. Yani kısacası almış olduğunuz alan adı ve hosting hizmetiniz bir anda duruverir.

Warez Tema Kullanımı Zararlı mıdır?

Warez tema kullandığınız süre boyunca temanın içinde bulunan zararlı kodlar sitenizin yavaşlamasına neden olabilir. Fazlaca zorlanan hostinginiz yüzünden sitenizde anlık çökmeler yaşanabilir. İşte bu gibi durumlardan kurtulmak için kesinlikle warez tema kullanmamalısınız.

Eğer henüz projeniz için alan adı ve hosting almadıysanız “Güzel hosting promosyon kodları” başlıklı yazımızda bulanan promosyon kodlarını kullanarak indirimler kazanabilirsiniz.

Warez Tema Kullanmanın Zararları

Warez tema kullanmanın zararlarından birkaç tanesi şunlardır:

  • Hosting firmanız size vermiş olduğu hizmeti geri çekebilir.
  • Warez temanın içindeki kod parçacıklar bir zaman sonra virüs olarak algılanacağı için siteniz güvenliği sağlamak amacıyla kapatılabilir.
  • Temanın içindeki zararlı kodlar hostinginizi yorar bu da anlık olarak site çökmelerine neden olabilir.
  • Warez temaların içinde bulunan zararlı kodlamalar site hızını yavaşlatabilir.
  • İlerleyen zamanlarda sitenizde yapısal bozukluklara neden olabilir.

Warez tema kullanmak bunlar gibi zararlara uğramanıza neden olabilir. Belli bir ideale sahip site sahipleri zaten warez tema kullanımına yanaşmayacaktır. Bu yüzden en mantıklı hareket satıcısından lisanslı bir tema satın almak olacaktır.

Ücretsiz Tema Kullanmak Zararlı mıdır?

Yeni bir site açan web site sahipleri ilk önce temaya para vermek istemezler. Bu tutumlarında oldukça da haklıdırlar. Çünkü daha projelerinin başarıya ulaşıp ulaşamayacaklarını bilmiyorlardır. İşte bu durumlarda ücretsiz tema kullanarak projenizi hayata geçirmeye başlayabilirsiniz. Ücretsiz tema kullanımının sitenize hiçbir zararı yoktur. Hatta warez tema kullanmaktan çok daha iyidir.

Ücretsiz tema ile başlattığınız projenizden ilerleyen zamanlarda para kazanmaya başlarsanız bu parayı tema satın almak için kullanabilirsiniz. Zira parası ile satın aldığınız temalarda birçok yararlı özellik bulunabiliyor. Bu özellikler sayesinde kitlenize daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayabilirsiniz.

“Warez Tema Nedir? Warez Tema Kullanmak Zararlı mıdır?” üzerine 1 yorum

  1. Meriç says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir