Web Sitesi Açmak İçin Ne Yapmalıyım? Nasıl Adsense Onayı Alınır? 2018 | 1nciBlog
Kapat

Web Sitesi Açmak İçin Ne Yapmalıyım? Nasıl Adsense Onayı Alınır? 2018

Anasayfa
Bilgisayar Web Sitesi Açmak İçin Ne Yapmalıyım? Nasıl Adsense Onayı Alınır? 2018

Çevremden sıklıkla “web sitesi nasıl açılılır? , nasıl para kazanılır?” gibi sorular alıyorum. Bu yazımda bu soruları cevaplayacağım.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki eğer para kazanmak istiyorsanız bunu ücretsiz bir şekilde açtığınız siteniz ile yapmanız olanaksız. Bu yüzden ilk başta 100-200 TL gibi belli bir bütçe ile bu işe girmeniz lazım. Bu para ile domain yani alan adı ve hosting satın alacaksınız. Hostinge kısaca barındırma aracı diyebiliriz. Yani sitenizde yayımladığınız verilerinizi depolamaya yarıyor. Site açmanız için bunları satın almanız yeterlidir. Ayrıca site açmak için kod bilginiz olmasına da gerek yoktur.

Kod bilgisi olmayan kişiler, dünyaca ünlü olan “wordpress” adındaki site kurma aracından yararlanabilirler. Aşağıdan wordpress ile nasıl site kuracağınızı izleyebilirsiniz.

Nasıl Adsense Onayı Alınır?

Yapmanız gerekenleri aşağıda madde madde belirttim:

  • Sitenizi açtıktan sonra ilk yapmanız gereken güzel bir tema seçmek. Temanızı seçtikten sonra içerik üretmeye başlayabilirsiniz. Ama içeriğinizin özgün olduğundan emin olun. Aksi takdirde telif hakları ile karşı karşıya gelebilirsiniz.

  • Yazılarınızın en az 300 kelimeden oluşmasına özen gösterin. Google aramalarında bu sayede daha çok öne çıkarsınız.

  • Sitenizde en az 20-30 yazı olana kadar yazmaya devam edin. Mesela günde 3-4 yazı yazabilirsiniz.

  • Unutulmaması gereken bölümlerden biri de site menülerinize gizlilik politikası, iletişim ve duyurular kısımlarını ekleyin.

  • Site istatistiklerinize bakın eğer iyi durumda iseler adsense hesabı açın.

  • Adsense hesabınızı açtıktan sonra sizden sitenizin urlsini isteyecektir. Urlnizi ve orada sorulan kişisel bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde yazın.

  • Daha sonra size sitenize yapıştırmanız için bir kod verecek. Bu kodu alın ve sırasıyla yönetici panelinden görünüm>bileşenler kısmına girin. Orada sol tarafta bulunan metin bileşenini ya da html bileşenini sitenizin yan kısmına ekleyin ve aldığınız kodu eklediğiniz bileşenin içine yapıştırın.

  • Yapıştırdıktan sonra adsense sekmesine yeniden dönün ve “kodu internet siteme ekledim” seçeneğini seçin.

  • Bu aşamadan sonra karşınıza “sitenizi inceliyoruz. Bu işlem en fazla 2-3 gün sürer. Ancak bazı durumlarda daha fazla sürebilir.” gibi bir yazı çıkacak. Yazıdan da anlayacağınız üzere yapmanız gereken tek şey beklemek. Eğer siteniz iyi durumda ise 1 saatten kısa bir süre içinde de onayı alabilirsiniz.
blank

nasıl adsense onayı alınır?

Aklınıza takılan bir husus varsa bana yorumlar kısmından sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir