WhatsApp Görüntülü Konuşma Kişi Sayısını Arttırıyor | 1nciBlog
Kapat

WhatsApp Görüntülü Konuşma Kişi Sayısını Arttırıyor

Anasayfa
Sosyal Medya WhatsApp Görüntülü Konuşma Kişi Sayısını Arttırıyor

Dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, Koronavirüs salgını dünyada baş göstermeye başladığı andan itibaren daha sıklıkla kullanılıyor. Ancak WhatsApp’ın görüntülü sohbet kişi sayısı pek fazla olmadığından kullanıcılar alternatif uygulamalara yöneliyor.

Dünya çapında pandemi döneminin başlamasından itibaren insanlar birbirleri ile daha sık iletişim kurmaya başladı. İşi olan kişiler iş arkadaşları ile toplantı yapmak için, ailesini özleyen kişiler özlem gidermek için, arkadaşları ile sohbet etmek isteyen kişiler de eğlenmek için iletişim kurmak istiyor. Hiç şüphesiz bu iletişimleri kurmak için bir çok kişi WhatsApp kullanıyor. Ancak WhatsApp’da görüntülü sohbet kişi sayısı şuanda 4 olduğu için kullanıcılar alternatif uygulamalara yöneliyor. Bunun pekala farkında olan WhatsApp yapacağı yeni güncelleme ile görüntülü sohbet kişi sayısını arttırmayı planlıyor.

Yakın zamanda bazı bölgelerde test sürümünü yayınlayacağını beklediğimiz bu WhatsApp özelliği ile görüntülü sohbetteki kişi sayısı 8 kişiye kadar çıkarılacağı açıklandı. Yani çok yakın bir zamanda 8 kişi ile birlikte WhatsApp görüntülü görüşme yapabileceğiz.

Google: Bu Uygulamaları Telefonunuzdan Kaldırın!

Google bazı uygulamalar konusunda uyarıyor. Bu uygulamaların kişisel bilgilerinizi ve kredi kartı bilgilerinizi çalma riski bulunuyor.

Call Recorder: Telefon konuşmalarınızı kayıt altına alabildiğiniz bu uygulama gizliden gizliye sesinizi 3. parti uygulamaları ile paylaşıyor. Google bu yüzden uygulamayı kullananları uyarıyor!

SmartSwipe: Bu uygulamanın kredi kartı bilgilerini çaldığı söyleniyor. Eğer telefonunuzda yüklü ise hemen kaldırın.

Realtime Booster: Telefonunuzu hızlandırdığını iddia eden bu uygulama kişisel bilgilerinizi çalabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir