WhatsApp Plus Nedir? Wp Plus Özellikleri Nelerdir?
Kapat

WhatsApp Plus Nedir? Wp Plus Özellikleri Nelerdir?

Anasayfa
Android WhatsApp Plus Nedir? Wp Plus Özellikleri Nelerdir?

WhatsApp Plus’ı hepimiz duymuşuzdur. Ancak ne işe yaradığı bilmiyor olabiliriz. İşte bu yüzden “WhatsApp Plus nedir? Wp Plus özellikleri nelerdir?” sorularının cevabını vereceğiz.

WhatsApp Plus Google Play’de bulunmayan ancak android kullanıcıları arasında çokça popüler olan bir uygulamadır. WhatsApp Plus ile standart WhatsApp sürümünde erişemeyeceğiniz bir çok özelliğe sahip olup bu özellikleri kullanabilirsiniz. Bu özelliklere örnek olarak WhatsApp tema değiştirme, profiline bakanları görme, çift tiki kaldırma gibi özellikleri gösterebiliriz. Bu özelliklere sahip olmak ve kullanmak için WhatsApp Plus apk dosyasını indirip kurabilirsiniz.

WhatsApp Plus’ın özellikleri sadece yukarıda saydığımız üç özellikle sınırlı değil. Aşağıda WhatsApp Plus özelliklerini detay bir biçimde konuşacağız.

WhatsApp Plus Nedir?

WhatsApp Plus Nedir

WhatsApp Plus bildiğimiz WhatsApp ile erişemeyeceğimiz özelliklere erişmemizi sağlayan bir uygulamadır. Zaman akışı ve veri alışverişi de bildiğimiz standart WhatsApp ile aynıdır. Bu bakımdan WhatsApp’ın standart sürümü ile eş değer çalışıyor. Peki WhatsApp Plus’ın normal WhatsApp’tan farkı nedir? WhatsApp Plus özellikleri nedir?

Gelin bu özelliklere birlikte bakalım.

WhatsApp Plus Özellikleri

Wp Plus yani WhatsApp Plus özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Son görülmeyi çevrimiçiyken gizleyebilirsiniz. Son görülmenizi ne kadar gizlemiş olsanız da çevrim içi iken yazıştığını kişiler sizin çevrim içi olup olmadığınızı görebiliyorlardı. Ama WhatsApp Plus ile gerekli ayarları yaparak bu sorunu kökünden halledebilirsiniz.

Yazarken karşı tarafın gördüğü “Yazıyor…” yazısını gizleyebilirsiniz. Standart WhatsApp sürümünde böyle bir özellik yoktu ancak WhatsApp Plus ile siz mesajınızı yazarken karşı tarafın görmüş olduğu “Yazıyor…” bildirimini gizleyebileceksiniz.

Çift tiki kapatabilirsiniz. WhatsApp ile mavi tiki kapatma özelliğini kullanabiliyoruz ancak çift tiki maalesef ki kapatamıyoruz. WhatsApp Plus bu soruna da bir çözüm getirerek artık çift tiki kapatma özelliğini bizlere sunuyor.

Dilediğiniz gibi WhatsApp tema değiştirme şansınız var. Belki de WhatsApp Plus’ın en beğenilen özelliği olan WhatsApp tema değiştirme özelliği ile WhatsApp uygulamanızın temasını istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. WhatsApp Plus’ın yüzlerce teması arasında kendi zevkinize göre tema seçiminde bulunabilirsiniz.

WhatsApp’ta resim ve videoların kalitesini düşürmeden indirebilirsiniz. WhatsApp Plus’ın bizlere sunmuş olduğu özelliklerden bir diğeri de gönderilen resim ve fotoğrafların kalitesini düşürmeden indirebilme özelliğidir. Bu özellik sayesinde WhatsApp aracılığı ile sizlere gelen resim ve videoları kalitesini düşürmeden indirebileceksiniz.

WhatsApp Plus silinen mesajları görme özelliğini bizlere sunuyor. WhatsApp’ta bazen arkadaşlarınız size bir mesaj gönderdikten sonra o mesajı silebilirler. Siz de ne mesajı attığı merak edip arkadaşınıza sorduğunuzda size ne mesajı gönderdiğini söylemeyebilir. İşte bu gibi bir durumda WhatsApp Plus’ın Anti-Revoke özelliği ile kayıt altına alınmış olan silinen mesajları okuyabilirsiniz.

WhatsApp uygulamasına şifre koyma özelliğini kullanabilirsiniz. WhatsApp Plus ile başka hiçbir uygulamaya ihtiyaç duymadan WhatsApp uygulamanıza şifre koyabilirsiniz. Böylelikle hiç kimse WhatsApp’ınıza giremez.

Kişileriniz çevrim içi olduğunda çevrim içi bildirimi alabilirsiniz. WhatsApp Plus kullanıcısıysanız kişileriniz çevrim içi olduğu zaman bir çevrim içi bildirimi alırsınız. Böylelikle sürekli WhatsApp’a girip kimler çevrimiçi diye bakmak zorunda kalmazsınız.

WhatsApp yazı rengini değiştirmeniz mümkün. Artık sürekli siyah renkli yazıdan sıkıldıysanız WhatsApp’ta yazı rengini değiştirme özelliği ile yazı rengini değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu özellik ile yazı renginizi değiştirerek WhatsApp’ı daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

WhatsApp Plus Güvenli midir?

WhatsApp Plus’ı ben de uzun süredir kullanıyorum ve şunu belirtmeliyim ki hiçbir sıkıntı yaşamadım. Zaten WhatsApp ve WhatsApp Plus güvenlik açısından hemen hemen aynı sayılırlar. Yani kısaca WhatsApp ne kadar güvenli ise WhatsApp Plus’da o kadar güvenlidir.

WhatsApp Plus ile güvenlik açısından bir problem yaşayacağınızı düşünmüyorum. Ancak tabii ki yine de WhatsApp Plus kullanıp kullanmamak sizlere kalmış bir karar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir