WhatsApp Sesli Arama Kaydetme Nasıl Yapılır? Güncel!
Kapat

WhatsApp Sesli Arama Kaydetme Nasıl Yapılır? Güncel!

Anasayfa
Güncel WhatsApp Sesli Arama Kaydetme Nasıl Yapılır? Güncel!

WhatsApp sesli arama kaydetme nasıl yapılır? WhatsApp sesli arama kaydetmek için ne yapmalıyım? Eğer siz de kafanızda bu sorularla geldiyseniz, doğru yerdesiniz.

WhatsApp günümüzde 7’den 70’e herkesin kullandığı bir iletişim platformu haline geldi. Artık o kadar yaygınlaştı ki dedelerimiz bile WhatsApp kullanır oldu :). Tabi WhatsApp kullanıcılarının sayısı bu kadar artmışken kullanıcılar yeni yeni özellikler de görmek istiyor. Bu nedenle sık sık güncelleme yapan WhatsApp her geçen gün kullanıcılarına yeni özellikler sunuyor. Fakat hale hazırda WhatsApp sesli arama kaydetme özelliği mevcut değil. 

WhatsApp’da çeşitli nedenlerden dolayı sesli aramalarınızı kaydetmek isteyebilirsiniz. Fakat sesli aramalarınızı kaydederken mutlaka karşıdaki kişinin onayını almalısınız. Eğer karşıdaki kişinin onayı olmadan sesli arama kaydı alırsanız bir tür siber suç işlemiş olursunuz. Bu yüzden WhatsApp sesli arama kaydetme işlemini yaparken mutlaka karşınızdaki kişiye haber verin. Peki WhatsApp sesli arama kaydetme nasıl yapılır? Dilerseniz fazla uzatmadan hemen bu sorunun cevabına bir bakalım.

WhatsApp Sesli Arama Kaydetme Nasıl Yapılır? 

Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi WhatsApp uygulamasında sesli arama kaydetme özelliği bulunmuyor. Bu yüzden WhatsApp sesli aramalarımızı kaydedecek bir yardımcı program indirmemiz gerekiyor. Ancak WhatsApp sesli arama kaydetme uygulamasını yalnızca Android cihazlara indirebiliyorsunuz. Çünkü İphone’larda bu tür uygulamaların çalışmasına Apple izin vermiyor. 

WhatsApp Sesli Arama Kaydetme Programı

WhatsApp Sesli Arama Kaydetme Programı

WhatsApp sesli arama kaydetme işlemini yapmak için tek yapmanız gereken şey Call Recorder for Messenger adlı uygulamayı indirmek. Bu uygulama ile WhatsApp sesli aramalarınızı kolayca kaydedebilir ve daha sonra dinleyebilirsiniz. 

Uygulamanın bazı özelliklerini ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Belirlediğiniz kullanıcılarla yaptığınız görüşmeleri otomatik olarak kaydedebilirsiniz. 

  • Yine belirlediğiniz kullanıcılarla yaptığınız görüşmelerin kaydedilmemesini ayarlayabilirsiniz. 

  • Görüşme kayıtlarını detaylı bir şekilde filtreleyebilirsiniz.

  • Otomatik olarak belli sürelerde kayıtları temizleyebilirsiniz.

  • Aramanızın kaydedilmesi için görüşeceğiniz kişiyi sizin aramanıza gerek yok. Karşıdaki kişi sizi arasa bile görüşmeleriniz kaydedilir.

  • Hangi türden aramalarınızın kaydedilmesini istediğinizi seçebilirsiniz.(Sesli – Görüntülü)

  • Size gelen ya da sizin yaptığınız tüm aramaları kaydedebilirsiniz.

  • Yapacağınız görüşmelerin kayıt türünü belirleyebilirsiniz.

Not: Uygulama şuanda Google Play Store’da bulunmayabilir. Uygulamanın Apk dosyasını indirerek telefonunuza kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir