Wordpress Reklam Eklentisi Kurulumu ve Kullanımı Güncel Rehber!
Kapat

WordPress Reklam Eklentisi Kurulumu ve Kullanımı Güncel Rehber!

Anasayfa
Bilgisayar WordPress Reklam Eklentisi Kurulumu ve Kullanımı Güncel Rehber!

WordPress reklam eklentisi var mıdır? Hangi reklam eklentisini kullanmalıyım? İşte yazımda sizlere bu soruların cevabını verdim.

Durun tahmin edeyim. Sizde wordpress siteniz için Adsense’ye başvurdunuz ve başvurunuz kabul edildi, dimi :). Bu yüzden de güzel bir WordPress reklam eklentisi arıyorsunuz. Uzakta aramayın tam kucağına düştünüz :). Ben bu yazımda sizlere sadece bir tane wordpress reklam eklentisi önereceğim. Emin olun ki bu eklenti fazlasıyla işinizi görecektir.

Neyse fazla uzatıp canınızı sıkmak istemem. Dilerseniz hemen anlatıma başlayalım. İşte karşınızda en kullanışlı WordPress reklam eklentisi:

Reklam Eklentisi: Ad Inserter Kurulumu ve Kullanımı

Ad Inserter eklentisini kurmak için buraya tıklayabilir ya da WordPress admin panelinizden sırasıyla Eklentiler>Yeni Ekle kısmına girip “Ara” kısmına Ad Inserter yazıp aratarak kurabilirsiniz.  Aynı aşağıda görmüş olduğunuz gibi.

Ad Inserter Kurulumu

Benim de kullanmış olduğum WordPress reklam eklentisi olan Ad Inserter, sizlere bir sürü özellik sunuyor. Dilerseniz hemen birkaç özelliğini sizler için aşağıya yazayım.

Ad Inserter Özellikleri:

  • Bütün yazılarınıza tek tıkla otomatik olarak reklam ekleyebilirsiniz.
  • Yazıdan önce , yazı içine , yazıdan sonra; paragraftan önce paragraftan sonra gibi birçok yere reklam ekleyebiliyorsunuz.
  • Reklamları kaçıncı paragraftan ya da kaçıncı başlıktan sonra veya önce göstermek istediğinizi seçebiliyorsunuz. 
  • “Shortcode” özelliği ile yazılarınıza manuel olarak reklam ekleyebilirsiniz.
  • Tema alt bölümüne(footer) kısmında reklam yayınlayabilirsiniz.

Yukarıda Ad Inserter adlı wordpress reklam eklentisinin birkaç özelliğini saydım. Peki Ad Inserter nasıl kulanılır? Şimdi de bu sorunun cevabına bir bakalım.

Ad Inserter Nasıl Kullanılır?

Ad Inserter eklentisinin kullanımı gerçekten çok basittir. Ama ben yine de Ad Inserter eklentisinin nasıl kullanıldığını sizlere yazılı ve görsel şekilde anlatayım.

Ad Inserter eklentisini kurduktan sonra WordPress admin panelinizin “Ayarlar” kısmına “Ad Inserter” adlı bir seçenek gelecektir. Bu seçeneği seçerek Ad Inserter eklenti ayarlarına girin. Aynı aşağıda görmüş olduğunuz resimde olduğu gibi.

Ad Inserter Reklam Eklentisi

Açılan sayfada karşınıza yukarıya koyduğum resimde görmüş olduğunuz gibi bir ekran çıkacaktır. Bu ekranda 1’den 16’ya kadar reklam kodunuzu ekleyebileceğiniz bloklar var. Adsense reklam kodunuzu alıp bu blokların herhangi birine yapıştırabilirsiniz. 

Daha sonra reklamınızın nerede gözükmesini istediğinizi belirleyin. Mesela ben reklamımın ikinci paragraftan sonra gözükmesini istiyorum. Yapmam gereken şey kodumu yapıştırdığım blokun hemen altında bulunan seçenekten “After Paragraph” seçeneğini seçmek. Söylediklerimi anlamamışsanız aşağıdaki görselden faydalanabilirsiniz.

Ad Inserter Reklam Eklentisi

Peki tamam anladık da reklamın kaçıncı paragraftan sonra gözükeceğini nereden seçeceğiz arkadaşım? Dediğinizi duyar gibiyim. Reklamınızı kaçıncı paragraftan sonra göstereceğinizi “After Paragraph” seçeneğini seçtikten hemen sonra altta açılan “Paragraph(s)” seçeneğinden ayarlayabilirsiniz.

Ben ikinci paragraftan sonra gözükmesini istiyorum. Bu yüzden aynen şu şekilde yaptım:

Ad Inserter Reklam Eklentisi

Yapmanız gereken bütün işlem bu kadardı. Artık istediğiniz kısımlara otomatik olarak reklam ekleyebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir