Yağ Yakan 7 Mucizevi Çay | 1nciBlog
Kapat

Yağ Yakan 7 Mucizevi Çay

Anasayfa
Sağlık Yağ Yakan 7 Mucizevi Çay

Çoğu insan fazla kilolardan şikayetçi. Ama bu kiloları nasıl verecekleri konusunda bir fikirleri yok. Önceki yazılarımın birinde kilo aldıran besinleri sıralamıştım. Bu yazımda ise kilo vermek isteyen arkadaşlara çok yardımcı olacak 10 mucizevi çayı sıraladım.

Tabi unutulmaması gereken can alıcı bir nokta var. Sabahtan akşama kadar hamburgerleri, kolaları, çekirdekleri gömdükten sonra içtiğiniz 1 bardak çay sizi zayıflatmaz :). Her şeyden önce yediklerinize dikkat etmelisiniz. Neyse fazla uzatmadan yazımıza geçelim. İşte kolay yağ yakan 7 mucizevi çay:

7-Tarçın Çayı:

Tarçın çayının en önemli özelliği, vücut sıcaklığınızı yükselterek kolayca terlemenizi sağlar ve bu sayede kolayca yağ yakabilirsiniz. Tabi bunun yanında kan şekerinizi ve kolesterol seviyesini düzene sokar. Ayraca iştahınızı bastırarak fazla yiyecek tüketmenizi de önler.

Tarçını aktarlardan temin edebilirsiniz.

Tarçın


6-Zencefil Çayı:

Zencefil çayının aklımıza ilk gelen özelliği mide bulantısını almasıdır. Ayrıca düzenli olarak zencefil çayı içtiğiniz takdirde metabolizmanız hızlanır ve sindirim sisteminiz bir düzene girer. Bu sayede kilo vermeye başlarsınız.

Zencefili aynı tarçında olduğu gibi aktarlardan temin edebilirsiniz.

Zencefil Çayı


5-Maydanoz Çayı:

Maydanoz çayının başta söylemiş olduğumuz iki çay gibi yağ yakılmasını hızlandırma özelliği yok. Ancak sindirim sistemini bir düzene koyar ve vücudunuzdaki ödemi (fazla suyu) dışarıya atar. Bu sayede tartıda 1 adım önde olursunuz. Ayrıca maydanoz çayında bol miktarda kalsiyum, potasyum, A ve C vitaminleri vardır. Günde 1-2 bardak içmeniz yeterli olacaktır.

Maydanoz Çayı


4-Beyaz Çay:

Son zamanlarda diyet listelerinde sık sık gördüğümüz beyaz çay, yediğiniz besinlerde bulunan fazla yağım vücutta depo edilmesini önleyerek yaktığınız yağları geri almanızı önlüyor. Öğle yemeklerinden sonra 1-2 bardak beyaz çay içmenizi öneririz.

Beyaz Çay


3-Mate Çayı:

Mate çayını 5. sıraya koyduğuma bakmayın. Aslında kilo verme konusunda çok etkili bir çaydır. İçindeki mateine bileşeni sayesinde metabolizmanızı hızlandırıyor. Aynı zamanda vücut ısınızı yükselterek normalden daha fazla yağ yakmanızı sağlıyor. Bu çayın etkisi Danimarkalı bilim adamları tarafından test edildi.

Mate Çayı


2-Kuş Otu Çayı:

Kuş otu çayı, vücudunuzdaki fazla suyu atar ve şişliği önler. Aynı zamanda potasyum bakımından zengin olan bu bitki bağırsakları temizleme özelliğine sahip. Akşam yatmadan önce 1-2 bardak kuş otu çayı içmek vücudunuzdaki şişliği ve fazla suyu dışarı atar.


1-Yeşil Çay:

Yeşil çayın en önemli özelliği bir yandan içindeki kafein ile metabolizmayı hızlandırırken diğer yandan yağ oranını azaltması. Bu çayı içenlerin içmeyenlere oranla 1.3-2.5 oranında daha fazla yağ yaktığı bilimsel olarak test edilmiş.

yeşil çay

Bu yazımda sizlere yağ yakmanıza yardımcı olacak çayları anlattım. Düzenli olarak kullanırsanız eminim ki kısa zamanda formunuza kavuşursunuz. Ama sadece bunları içmekle kalmayın, yediklerinize dikkat edin ve yürüyüş ya da koşular yapın. Aklınıza takılan herhangi bir şey varsa yorum kısmında bana sorabilirsiniz.

 

“Yağ Yakan 7 Mucizevi Çay” üzerine 4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir