Yeni Instagram Özelliği: Co-Watching | 1nciBlog
Kapat

Yeni Instagram Özelliği: Co-Watching

Anasayfa
Haberler Yeni Instagram Özelliği: Co-Watching

Güncelleme ile gelen yeni Instagram özelliği nedir? Co-Watching ne işe yarar? Tüm ayrıntılar bu haberimizde.

Mark Zuckerberg’in sahip olduğu ve sahipliğini sürdürdüğü Instagram, günümüzde global bir sorun haline gelen COVID-19 yani Koronavirüs hakkında yapılan yalan yanlış bilgilerin önüne geçerken aynı zamanda da bu zor zamanlarımızda insanlar birbirleri ile kolayca iletişim kurabilsin diye Instagram’a yeni özellikler ekliyor. Yeni Instagram özelliğini hem Koronavirüs hem de diğer olaylar hakkında yapılan yanlış bilgilerin önlenebilmesi adına da geliştirdiğini söylemek hiç de yanlış olmaz.

Instagram’ın çıkarmış olduğu bu yeni özellik sayesinde insanlar Instagram’da görüntülü sohbet yaparken aynı zamanda beğenip kaydetmiş olduğu gönderileri de görüp bu gönderiler hakkında birbirleri ile bilgi alışverişinde bulunabilecekler.

Yeni Instagram özelliği: Co-Watching

Co-Watching özelliğine erişmek isteyen kullanıcılar ilk önce sohbetler kısmında arkadaşlarıyla sohbet başlatmalı ve sohbet başladıktan hemen sonra alt kısımda bulunan Fotoğraf simgesine tıklayarak incelemek istedikleri gönderiyi seçmeliler. Böylelikle sohbette bulunan kişiler aynı anda aynı gönderiyi inceleyecek ve bu gönderi hakkında birbirleri ile bilgi alışverişinde bulunabilecekler.

Instagram Co-Watching isimli bu yeni özellik sayesinde başta Koronavirüs hakkındaki asparagas haberler olmak üzere tüm yalan yanlış haber ve bilgi içeriklerinin önüne geçmeyi planlıyor. Umarız bu özellik sayesinde asparagas haberler engellenir ve insanlar en doğru bilgilere kavuşurlar.

“Yeni Instagram Özelliği: Co-Watching” üzerine 1 yorum

  1. Salih says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir