Yeni Lenovo İdeaPad 330 Fan Sesi Sorunu | 1nciBlog
Kapat

Yeni Lenovo İdeaPad 330 Fan Sesi Sorunu

Anasayfa
Genel Yeni Lenovo İdeaPad 330 Fan Sesi Sorunu

Lenovo İdeaPad 330 fan sesi sorunu nedir? Lenovo İdeaPad 330 fan sesi sorunu nasıl çözülür? İşte yazımızda bu sorularınızın cevabını bulacaksınız.

Lenovo İdeaPad 330, bütçesi 2500-3500₺ arası olan alıcılar için tercih edilebilir bir bilgisayar. Bilgisayarı ilk aldığınız Windows 10 kurulumunu yapmanız gerekiyor. Windows 10’u kurduktan sonra ilk açılışta fanın sesli bir şekilde çalıştığını farkedeceksiniz. Ama endişelenmeyin çünkü fanın ilk başta sesli bir şekilde çalışması gayet normal çünkü ilk açılışta bilgisayar arka planda Windows mağazasından programlar indiriyor ve güncelliyor. Bu sırada bilgisayar ile başka işlemler yapmaya çalışırsanız fan normal bir sesle çalışabilir. Tabii indirmeler ve güncellemeleri tamamladıktan sonra bilgisayar stabil bir şekilde çalışıyor.

Peki Lenovo İdeaPad 330’un fanı sürekli çalışıyorsa ve bunun önüne geçemiyorsak ne yapabiliriz? Dilerseniz aşağıda sizlere kısaca anlatayım.

Lenovo İdeaPad 330 Fan Sesi Sorunu Nasıl Çözülür?

Lenovo İdeaPad 330 bilgisayarınızın sürekli fanı çalışıyor ve hiç susmuyorsa büyük ihtimalle fanınız artık işlemciyi soğutamıyor demektir. İşte bu durumda yapabileceğiniz 3 şey var.

Bu durumda yapabileceğeniz ilk şey bilgisayarınıza bir soğutucu alıp takmak. Eğer bu sorununuzu çözmüyorsa bir bilgisayarcıya gidip Lenovo İdeaPad 330 bilgisayarınıza yeni bir fan taktırabilirsiniz.

Fan sesini kesmek için yapabileceğiniz son şey ise bilgisayarınıza ssd desteği sağlamak olur. Bilgisayarınıza CD ROM SSD ya da normal olarak harddisk SSD taktırabilirsiniz.

“Yeni Lenovo İdeaPad 330 Fan Sesi Sorunu” üzerine 1 yorum

  1. Samyel says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir