Yerli Otomobilin Çıkışı Ertelenecek mi? Yeni Açıklama | 1nciBlog
Kapat

Yerli Otomobilin Çıkışı Ertelenecek mi? Yeni Açıklama

Anasayfa
Haberler Yerli Otomobilin Çıkışı Ertelenecek mi? Yeni Açıklama

Yerli otomobilin tanıtılmasından itibaren halk bu haberi büyük bir ilgi ve coşkuyla karşıladı. 2022 yılında yollarda boy göstermesi beklenen yerli otomobilin çıkışının Koronavirüs nedeni ile ertelenip ertelenmeyeceği ise merak konusu oldu.

Koronavirüs salgınının yerli otomobilin çıkışını etkileyip etkilemeyeceği konusunda önemli açıklamalarda bulunan Bakan Mustafa Varank Gemlik’te kurulacak olan üretim fabrikasının temel atmasında bir değişiklik olmadığını söyleyerek çalışmalara son hızda devam edildiğini belirtti. Mustafa Varank ayrıca şu sözleri dile getirdi:

“”Yeniliğe Yolculuk mottosuyla 27 Aralık’ta otomobillerimizi dünyaya tanıttık. O günden bugüne çalışmalar aralıksız devam ediyor. Yerli otomobil hayalimizde ciddi bir erteleme yok.”

Mustafa Varank Yerli Otomobil Hakkında Açıklamalar Yaptı!

Kendi ülkemiz ve birçok farklı ülkedeki potansiyel tedarikçiler ile görüşmelerin devam ettiğini de belirten Varank, şu şekilde konuştu:

“Normalleşme sürecini de dikkate alarak, imkanlar doğrultusunda süreci değerlendireceğiz. En fazla birkaç haftalık değişiklikler olabilir. Fabrika ÇED raporunu alma aşamasında. Zemin etütleri de muhtemelen 10 gün içerisinde tamamlanacak.”

TOGG

Yerli otomobilin üretim fabrikası Bursa’nın Gemlik ilçesinde kurulacak. Türkiye’nin Otomobil’i Girişim Grubu (TOGG) tarafından 20 milyar TL‘ye aşkın bir yatırım ile inşa edilecek olan üretim fabrikası aynı zamanda 4323 kişiye de istihdam sağlayacak. Fabrikanın ise yılda 175 bin adet üretim kapasitesine sahip olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir