YouTube'da 100 Bin İzlenmeye Ne Kadar Para Kazanılır? | 1nciBlog
Kapat

YouTube’da 100 Bin İzlenmeye Ne Kadar Para Kazanılır?

Anasayfa
Para Kazanma YouTube’da 100 Bin İzlenmeye Ne Kadar Para Kazanılır?

YouTube’da izlenme başına ne kadar para kazanılır? YouTube’da 100 bin izlenmeye ne kadar para kazanılır? Bugün siz değerli takipçilerimize bu konu hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

YouTube’un insanların değişik konseptlerde kanal açarak içerik üretip para kazanabildiği bir video paylaşım platformu olduğunu hemen hemen hepimiz biliyoruzdur. YouTube’da video çekerek para kazanan insanlar gerçek kazançlarını hiçbir zaman tam olarak paylaşmazlar. Ama bu işe gerçekten profesyonel olarak başlamayı düşünen insanlar YouTube’da izlenme başına ne kadar kazanıldığını öğrenmek isterler. İşte bu yüzden sizler için biraz araştırma ve karşılaştırma yaptık. Çıkan sonuçlar çoğu kişiyi tatmin edecektir.

Şöyle ki; Türkiye’de her YouTube kanalının 100 bin izlenmeye kazandığı para aynı değildir ancak birbirinden çok da uzak değildir. Bu bakımdan sizlere ortalama bir rakam verebiliriz.

Mesela Furkan Emirce kanalını esas alalım. Bildiğiniz gibi Furkan Emirce ilk önce ününü Instagram’da paylaşmış olduğu dublaj videoları ile kazanmıştı. Daha sonra kendi kişisel YouTube kanalını açarak dublajlarını yüklemiş ve oyun videoları çekmeye başlamıştı. Bu videolardan birisini örnek olarak alalım ve ortalama olarak bu videodan kazandığı parayı bulmaya çalışalım.

Görmüş olduğunuz üzere Furkan Emirce’nin bu videosu 182 bin izlenme almış. Bu izlenme rakamını web sitelerdeki tıklanma ile karşılaştırarak ortalama geliri hesaplayabiliriz.

Ziyaretçi sayısı günlük 1000 kişi olan bir sitenin ortalama olarak günlük geliri 5-25₺ arasındadır. Ancak söz konusu YouTube olunca işin içine reklam izleme gibi değişik durumlarda giriyor. Yani YouTube’da gelir daha fazla olacaktır. Aşağı yukarı 1000 izlenmeye 10-50₺ gibi bir para denk gelecek.

Şimdi gelin YouTube’da kazanılan parayı bu orana göre hesaplayalım. Biz 1000 izlenmeye karşılık olarak 10₺ kazanıldığını varsayalım. Bu durumda 100 bin izlenme 1000₺ gibi bir para kazanılmış olacaktır. Ancak tabi ki bu en düşük miktardır. Normalde YouTube’da 100 bin izlenmeye daha çok para kazanılıyor. Bu farkın nedeni kanalların konseptinin farklı olmasıdır.

Peki YouTube’da 100 bin izlenmeye en çok ne kadar kazanılır?

YouTube’da 100 bin izlenmeye en az 1000₺ kazanıldığını belirttik. Şimdi ise YouTube Türkiye’de en üst sınır olan 1000 izlenmeye 50₺ kazanılması durumuna bir bakalım. Bu durumda basit bir matematik işlemi ile 100 bin izlenmeye 5000₺ kazanılacağını görebiliriz.

YouTube 100 Bin İzlenmeye Ne Kadar Para Kazanılır?

Yani özetleyecek olursak YouTube’da 100 bin izlenmeye 1000-5000₺ gibi bir rakam kazanılabileceğini söylememiz yanlış olmaz. Peki ama sadece YouTuberlar bu kadar mı kazanıyor? Tabi ki bu sorunun cevabı “hayır” olacaktır. Çünkü videolarınız 100 bin izlenme almaya başladığı zaman size her yerden reklam teklifi gelmeye başlayacaktır. Siz de bu reklamverenlerle anlaşarak güzel miktarlarda para kazanabileceksiniz.

En Çok Para Kazanan YouTube Kanalları Hangileridir?

Ülkemizde en çok parayı kazanan YouTube kanalları genelde çocuk ve eğlence içerikli kanallardır. Bu kanallara örnek verecek olursak Salih Reis adlı kanalı örnek gösterebiliriz. Hiç şüphesiz Salih Reis kanalı Furkan Emirce kanalından çok daha fazla kazanıyordur. Çünkü kanalların konsepti farklı ve reklamverenlere baktığımızda en çok rekabet çocuk ve eğlence sektöründe gibi gözüküyor. Bu da kazanç konusunda konseptin ne kadar önemli olduğunu gözler önüne seriyor.

“YouTube’da 100 Bin İzlenmeye Ne Kadar Para Kazanılır?” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir