Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme - 2019
Kapat

Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme – 2019

Anasayfa
Nasıl Yapılır? Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme – 2019

Ziraat bankası hesap numarası nedir? Ziraat bankası hesap numarası nasıl öğrenilir? İşte yazımızda sizlere bu soruların cevabını vermeye çalışacağız.

Ziraat bankası hesap numaranız İban numaranızın “TR” kısmı çıkartılmış halidir. Yani İban numaranızı biliyorsanız hesap numaranızı da biliyorsunuz demektir. Peki ya İban numaranızı bilmiyorsanız Ziraat bankası hesap numarasını nasıl öğreneceksiniz?

Eğer İban numaranızı bilmiyorsanız ve hesap numaranızı öğrenmek istiyorsanız ilk olarak Ziraat bankası İban numarası sorgulama adresine gidin. Daha sonra açılan ekranda ilgili alanlara şehrinizi, müşteri numaranızı ve ek numaranızı girerek hesapla butonuna tıklayın. Karşınıza İban numaranız gelecektir. Bu İban numaranızın son 12 hanesi de sizin hesap numaranızdır. Peki müşteri numarasını ve ek numarasını bilmiyorsanız nasıl hesap numarasını öğreneceksiniz? Dilerseniz hemen onu da anlatalım.

Ziraat Bankası SMS ile Hesap No Öğrenme İşlemi:

Ziraat bankası hesap numarası öğrenmek için bir diğer yöntemimiz de SMS ile hesap no öğrenme işlemidir. SMS ile hesap numaranızı öğrenmek için tek yapmanız gereken şey “HESAPBILGI” yazıp bir bırakarak kart numaranızın son 6 hanesini yazmak 4747‘e mesaj olarak göndermek. Kısa bir zaman için Ziraat bankası tarafından içerisinde hesap numaranızın olduğu bir SMS alacaksınız. Bu şekilde de hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir