Ziya Selçuk, Telafi Eğitimi Hakkında Açıklama Yaptı | 1nciBlog
Kapat

Ziya Selçuk, Telafi Eğitimi Hakkında Açıklama Yaptı

Anasayfa
Haberler Ziya Selçuk, Telafi Eğitimi Hakkında Açıklama Yaptı

Bir süredir gündemde olan telafi eğitimi hakkında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, telafi eğitiminin 1 Haziran’da başlayabileceğini söyledi.

Koronavirüs salgını yüzünden hemen hemen her alanda olduğu gibi eğitime de ara verildi. Verilen bu arada uzaktan eğitim sistemine geçilerek öğrencilere eğitim verilmeye çalışıldı. Ancak uzaktan eğitim, yüz yüze verilen eğitim kadar etkili olmadı. Bu yüzden Milli Eğitim Bakanlığı tarafından telafi eğitimi önerisi ortaya atıldı.

İlk başta hem veliler hem de öğretmeler bu öneriye sıcak bakmıyordu ancak Ziya Selçuk, telafi eğitiminde bir takım düzenlemeler yapıldığını açıkladı. Yapılan bu düzenleme ile kimsenin mağdur olmamasını istediklerini belirten Ziya Selçuk telafi eğitiminin Koronavirüs salgınının seyrine göre şekil alacağını ifade etti. Şuanda başlangıç tarihi 1 Haziran 2020 olarak planlanan 5 haftalık telafi eğitiminin salgının durumuna göre değişebileceği de ayrıca belirtildi.

Ziya Selçuk, açıklamalarında telafi eğitiminin sadece 8. ve 12. sınıflar için açılacağını ve sınıflarda Koronavirüs tedbirlerine uyulacağını belirtti. Ayrıca yapılacak olan bu telafi eğitiminde öğrenciler yazılı ya da sözlü hiçbir sınava tabi olmayacaklar. Öğrencilerin karnelerinde ise ilk dönemde almış olduğu notlar geçerli olacak.

Telafi Eğitiminde Devam Zorunluluğu Olmayacak

1 Haziran 2020‘de başlayacak olan telafi eğitimi 5 hafta sürecek ve bu süre zarfında eğitime devam zorunluluğu olmayacak. Çocuğunu okula gönderip göndermemek velilerin elinde olacak. Bu bağlamda telafi eğitiminin zorunlu olmadığını ancak sadece 8. ve 12. sınıflar için açılacak olan telafi eğitimi sınava yönelik olacağı için büyük önem arz ediyor.

“Ziya Selçuk, Telafi Eğitimi Hakkında Açıklama Yaptı” üzerine 1 yorum

  1. Tarık says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir